Plastová okna, dveře, střešní okna

Produkty / Okna, střešní okna a dveře

Plastová okna a dveře

•   ALUPLAST Ideal 4000
•   ALUPLAST Ideal 5000
•   ALUPLAST Ideal 7000 RL
•   ALUPLAST Ideal 8000

Hliníková okna a dveře

•   ALUPROF MB-45
•   ALUPROF MB-60
•   ALUPROF MB-70

Střešní okna

•  LANGER (dřevěná)

ALUPLAST Ideal 4000 (okenní a dveřní profil)

Pětikomorový systém se stavební hloubkou 70 mm a vnějším dorazovým těsněním. Systém Ideal 4000 je další generací profilů, které již nyní splňují požadavky na okna budoucnosti. Spojují nejmodernější technologii s nejvyšším komfortem bydlení. Silná konstrukce profilu 70 mm a velké komory na ocelové výztuhy zajišťují optimální statické parametry a umožňují provedení oken a dveří o velkých rozměrech. Multikomory zajišťují vysokou tepelnou a zvukovou izolaci. Originální a harmonický design, v kombinaci s velkou nabídkou dává téměř neomezené možnosti v kreativním vytváření oken dle vlastního stylu.
Systém Ideal 4000 je univerzální pro jakékoliv využití. Velmi dobře najde uplatnění jak v moderní architektuře novostaveb, tak i při rekonstrukci staveb stávajících. V případě, kdy není možné zvětšit okenní otvor, je velkou výhodou snížená šířka rámu a křídla. Díky tomu je možné zvětšit plochu skla a tím umožnit větší prostup světla do prostoru.
•  5 komor a stavební hloubka 70 mm zajišťuje optimální tepelnou a zvukovou izolaci (U = 1,4 W/m²K)
•  velká komora s výztuží zaručuje potřebnou statiku
•  15 stupňové zkosení hrany rámu a křídla zajistí optimální svod vody
•  13 mm posun osy kování od hrany rámu umožňuje použití větších pantů a tím zvyšuje odolnost proti vloupání
•  extrémně odolné a moderní EPDM těsnění zajistí, že okna jsou velmi dobře utěsněna
•  jemné křivky a zkosení profilů dodávají moderní a elegantní vzhled
•  hladký povrch rámu usnadňuje čistění a údržbu
Okna profil Aluplast Ideal 4000Dveře Aluplast Ideal 4000

ALUPLAST Ideal 5000

Pětikomorový systém se stavební hloubkou 70 mm a středovým těsněním. Systém Ideal 5000 je profil, který již nyní splňuje požadavky na okna budoucnosti. Spojuje v sobě nejmodernější technologii s nejvyšším komfortem bydlení. Silná konstrukce profilu o stavební hloubce 70 mm a velké prostory pro ocelovou výztuž zajišťují optimální statické parametry a umožňují výrobu oken ve velkých plochách. Pětikomorové provedení zajišťuje vysokou tepelnou a zvukovou izolací. U profilu díky použití třetího (středového) těsnění vzniká tzv. „suchá komora“, ve které je uloženo kování, což má pozitivní vliv na jeho životnost a bezchybnou funkčnost.
•  pětikomorové provedení a stavební hl. 70 mm zajišťují optimální tepelnou a zvukovou izolací (U = 1,2 W/m²K)
•  konstrukce se středovým těsněním způsobuje vznik tzv. „suché komory“, ve které je uloženo kování
•  přesunutí osy o 13 mm od hrany rámu umožňuje použití větších pantů a tím zvyšuje odolnost proti vloupání
•  zaoblené linie dávají oknům moderní a harmonický vzhled
•  neviditelné těsnění výrazně zlepšuje estetiku okna
•  15 stupňové zkosení hrany rámu a křídla zaručuje optimální odvod vody.
Aluplast Ideal 5000

ALUPLAST Ideal 7000 RL (zaoblený)

Šestikomorový systém se stavební hloubkou 80 mm s vnějším těsněním. Estetická linie profilu Ideal 7000 je vytvořena na základě dlouhodobých zjišťování požadavků klientů a architektů, . Při projektování byl kladen důraz na desing a tepelnou izolaci profilu. Moderní vzhled soft-line se zešikmením a zaoblením poskytuje novodobý a harmonický vzhled. Hloubka 80 mm zaručuje optimální parametry tepelné a zvukové izolace. Výběrem profilu Ideal 7000 není nutné činit kompromis z hlediska technických vlastností ani z hlediska vzhledu. Volbou oken v systému Ideal 7000 získáte mimořádný vzhled interiéru. Stejně jako u jiných systémů zůstala i zde zachována možnost kompatibility nových a stávajících řešení, což dává možnost kombinace různých produktů s využitím bohaté nabídky dalších komponentů. Skládáním různých verzí, křídel a lišt vzniká široká škála projektů.
•  šestikomorová konstrukce a stavební hloubka 80 mm (U = 1,2 W/m²K)
•  moderní design, oblé linie a zkosy dodají oknům moderní a harmonický vzhled
•  možnost použití skleněných výplní až do šířky 41 mm
•  velké prostory pro výztuhu umožňují použití větších výztuh pro zvýšení stability profilu
•  možnost použití různých zasklívacích lišt
Aluplast Ideal 7000

ALUPLAST Ideal 8000

Šestikomorový systém s 85 mm stavební hloubkou, se středovým těsněním. Systém Ideal 8000 je nově nabízený profil od firmy ALUPLAST, u kterého je kladen důraz na zlepšení tepelných a akustických vlastností. Je to především díky rozšíření stavební hloubky řady Ideal 8000 na 85 mm a třem těsněním.
•  šestikomorová konstrukce a stavební hloubka 85 mm (U = 0,8 W/m²K)
•  trojsklo 4/12/4/12/4 (36mm) bez příplatku ve standardní výbavě
•  možnost použití skleněné výplně až do šířky 51 mm
•  systém se středovým těsněním (celkem 3 těsnění)
•  konstrukce se středovým těsněním vytváří tzv. „suchou komoru“, ve které pracuje kování
V tomto systému, díky rozšíření na 85mm existuje možnost použití tepelně-izolačního profilu skla až do šířky 51 mm, což umožňuje výrobu oken s velmi nízkou propustnosti tepla. Díky třetímu těsnění tzv. „suché komoře“ ve kterém pracuje kování, se výrazně prodlužuje jeho životnost a stálost jeho součástí.
Systém Ideal 8000 nabízí množství konstrukčních variant, vzájemnou kompatibilitu profilů a především možnost volby optimálního řešení zasklení pro současné požadavky zákazníků a architektů v dosažení maximální možné úspory vytápění moderních objektů.
Aluplast Ideal 8000

ALUPROF MB-45

Hliníkový systém bez tepelné izolace MB-45 je moderní profil, sloužící ke konstrukci vnitřní nebo venkovní zástavby, která nevyžaduje tepelnou izolaci např. různé druhy dělících stěn, okna, dveře (ručně i automaticky posuvné dveře), kyvadlové dveře, pokladní přepážky, výkladní skříně, vitríny a různé prostorové konstrukce.
Konstrukční hloubka profilů oken je 45mm (zárubeň), 54mm (křídlo), a dveří shodně 45mm (zárubeň i křídlo). Výsledkem je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření (u oken) a lícování povrchu křídel a rámu (u dveří). Tvar profilů dovoluje získat protažené a odolné konstrukce oken a dveří. Důležitou vlastností systému MB-45 je možnost ohýbání profilů mj. zárubní, křídel a příček, což umožňuje zhotovit různé druhy oblouků nebo obloukových konstrukcí.
Těsnost je zajištěna díky využití speciálních těsnění ze syntetického kaučuku EPDM, které zaručují odolnost proti stárnutí při dlouhodobém provozu.
Aluprof MB-45

ALUPROF MB-60

Moderní systém hliníkových oken a dveří s tepelnou izolací MB-60 se používá ke konstrukci tepelně a zvukově izolovaných částí venkovní zástavby např. různé druhy oken, dveří, výkladních skříňí, prostorových konstrukcí apod. Profily mají tříkomorovou stavbu. Konstrukční hloubka profilů okna činí 60mm (zárubeň) a 69mm (křídlo), u dveří pak 60 mm (zárubeň i křídlo). Toto provedení vytváří jednolitou plochu z venkovní strany po uzavření v případě oken, a slícovaný efekt povrchu křídel a zárubně v případě dveří.
Tvar profilů dovoluje získat protažené a odolné konstrukce oken a dveří. Profily je možné ohýbat, což umožňuje zhotovit různé druhy obloukových konstrukcí. Součinitel prostupu tepla Uf = 2,0 – 3,2W/m2*K dle EN ISO 10077 v závislosti na použitých profilech a příslušenství. V systému jsou použity profilované tepelné můstky tvaru omega o šíři 24 mm (okna) a 14 mm (dveře) z polyamidu zesílené skleněným vláknem. Tvar můstků zvyšuje pevnost profilů a usnadňuje jejich odvodnění, což zajišťuje správnou tepelnou izolaci v jakýchkoli atmosférických podmínkách. Těsnění z EPDM zaručuje dobrou termickou izolaci křídel dveří, a také nepropustnost průniku vody a vzduchu.
Charakteristickou vlastností systému je jeho přesná návaznost na systém MB-45 a MB-70. Tato konstrukce umožňuje použít mnoho kompatibilních dílů v těchto systémech – zasklívací lišty, rohovníky, těsnící lišty, přimykavé těsnění, společné kování, zámky, panty, a také mnoho totožných technologických procesů jako je kolíkováni příček, lepení rohovníků atd. Výsledkem je téměř identický vzhled konečných konstrukcí.
Aluprof MB-60

ALUPROF MB-70

MB-70 je moderní systém se zvýšenou tepelnou izolací, který slouží k provádění vnějších staveb s požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci např. různé typy oken, dveří, větrolamů, vitrín a plošných konstrukcí. Řešení je na základě tříkomorových profilů MB-60. Součinitel prostupu tepla Uf = 1,6 – 2,4 W/m2*K dle EN ISO 10077 v závislosti na použitých profilech a příslušenství.
Pro systém MB-70 je charakteristická nejenom speciální tepelná izolace, ale také novátorské řešení těsnění s tzv. dvoukomponentní stavbou. Konstrukční hloubka profilů oken je 70 mm (rám) a 79 mm (křídlo), u dveří 70 mm (rám i křídlo). Výsledkem je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření (u oken) a lícování povrchu křídel a rámu (u dveří). Nízká hodnota součinitele prostupu tepla Uf je díky použití speciálního tepelného můstku a těsnění. Tepelný můstek typu „omega” z polyamidu zpevněného skleněným vláknem má šířku 34 mm (okna) a 24 mm (dveře). Použitý tvar můstku zvyšuje tuhost profilů, usnadňuje jejich odvodnění a zajišťuje vhodnou tepelnou izolaci za každého počasí. Tepelné vložky použité v oknech mají doplňkové utěsnění na spoji profilů a vložky a také výstupy dělící komoru na tři části mezi vnějšími a vnitřními hliníkovými profily. To vše eliminuje další vyplnění prostoru mezi vložkami polyuretanovou pěnou nebo polystyrenovými vložkami.
V systému MB-70 je možno vyrábět dveře a okna odolná proti vloupání, různé verze oken, okno s tzv. skrytým křídlem MB-70 US a verzi MB-70 Industrial neboli okno se vzhledem podobným oceli, které se používá při modernizaci památkových objektů. Systém MB-70 je také základem konstrukce fasády tzv. „studeno-teplé“ MB-70 CW.
Aluprof MB-60